Juniorzy 2002: Pechowa końcówka

2002: W sobotę 6 kwietnia zespół juniorów młodszych KS „Ruchu” Radzionków podejmował u siebie drużynę „Ruchu” Chorzów S.A.
Mecz nasza drużyna rozpoczęła bez żadnych kompleksów i od samego początku ruszyliśmy wysoko na przeciwnika. Ten z kolei miał bardzo duże problemy żeby wyprowadzić piłkę za swoją połowę. Wysoki pressing skutkował odbiorem piłki na połowie przeciwnika i tam też wiele razy Ruch uciekał się do faulów przed 16 m.

Po jednej z takiej sytuacji z rzutu wolnego przymierzył po raz pierwszy Michał Szromek, dla którego w tym meczu strzelanie się dopiero rozpoczęło. Ruch odpowiedział szybko i po dużym błędzie defensywy było 1 – 1. Ciężar gry , wziął na swoje barki kolejny raz Szromek i po akcji indywidualnej pokonał bramkarza Ruchu 2 raz. Niestety po faulu Sapińskiego przed polem karnym w 43 minucie z rzutu wolnego przymierzył zawodnik z Chorzowa i do szatni schodziliśmy przy stanie 2 – 2.
2 połowa nie zmieniła nic w naszych poczynaniach i dalej konsekwentnie graliśmy ofensywnie i pressingiem wysokim , co przyniosło kolejną strzelona bramkę. W akcji sam na sam znalazł się Jabłoński którego za polem karnym faulował bramkarz gości. Po tym zdarzeniu Ruch grał w 10. A z rzutu wolnego postanowił przymierzyć 2 raz Szromek. W bardzo krótkim odstępie czasu Szromek kolejny raz rozmontowywał drużynę z Chorzowa i po jego akcji było 4 – 2. Nic nie zapowiadało fatalnego obrotu sprawy na boisku , bo wygrywając 2 bramkami i mając sporo sytuacji podbramkowych kontrolowaliśmy do 90 minuty grę. Niestety zmiany poczynione z konieczności na skrzydłach ( kontuzje ) spowodowały, że przeciwnik zamiast obawiać się naszych kontr , z łatwością przedzierał się na skrzydłach atakując raz lewą, raz prawą stroną. Brak odpowiedzialności w ustawieniu, nonszalancja w grze po zmianach i rozluźnienie spowodowało że rywal zamiast odprawiony z kwitkiem wyjechał w 95 minucie szczęśliwie z 1 punktem. Ten mecz pokazał, że trzeba być skoncentrowanym od gwizdka do gwiazdka ,a nie tylko do 90 minuty. Spotkanie to zweryfikowało umiejętności niektórych zawodników i ich przydatność do zespołu. Chciałbym pochwalić zespół za zaangażowanie i determinacje oraz realizacje planu taktycznego na ten mecz i oprócz świetnej gry Szromka wyróżnić
grę i postawę Szymona Turczyna , który jest mózgiem naszego zespołu i jego hart ducha i umiejętności napędzają grę całego zespołu. Liczę, że wrócą już niebawem do gry nasi kontuzjowani zawodnicy , którzy stanowili w poprzednim sezonie o sile zespołu. Pomimo słabego poprzedniego meczu w wykonaniu Jabłońskiego , zawodnik ten otrzymał drugą szansę i jego występ ,pomimo mankamentów zasługuje na pochwałę. Za tydzień mecz na trudnym terenie Gwarka Zabrze.

KS „Ruch” Radzionków – „Ruch” Chorzów SA 4 : 4
Skład : Krążyński – Sapiński , Radzikowski , Łukasiak , Szlenk , Niestrój ( 70′ Choczaj ), Kotalczyk ( 70′ Wesołowski) , Turczyn , Szromek , Jabłoński ( Król), Warda, Golik