Sparing na plus

2006: W zimne sobotnie południe, młodzicy SMS Radzionków rozegrali sparing z żeńską drużyną „Polonii” Bytom. Spotkanie składające się z 3 tercji po 20 minut, odbyło się na dobrze nam znanym „Jordanie” w Tarnowskich Górach. W wyjściowym składzie „niebiesko-czerwonych” znalazły się dwie nasze koleżanki z 6 klasy: Patrycja Grajcar i Paulina Halko.

Pierwsza z nich była bardzo bliska zdobycia pierwszej bramki, ale z jej kąśliwym uderzeniem bardzo dobrze poradził sobie Oli Polak. „Cidry” wyszły na prowadzenie po strzale kapitana – Kuby Segerta – a podawał mu Szymon Ciongwa. Popularny „Serek” dwukrotnie wpisał się jeszcze na listę strzelców tego dnia.
Jednym z zadań dzisiejszego sparingu była gra naszych bramkarzy w polu. Obydwaj byli bardzo aktywni pod bramką rywalek, a debiutujący w tej roli w naszym zespole Oli zdobył dwie bramki.
Ponadto „żółto-czarni” ćwiczyli grę w wyższym pressingu. Kolejny sprawdzian w starszym zespole mają za sobą Kuba Caban, Bartek Zejer, Harry Mueller i Dominik Brzezina.
Najwięcej goli padło w trzeciej tercji, a na listę strzelców wpisywali się: dwukrotnie Maciek Treter oraz Arek Anczok i Kuba Caban.
„Polonistki” najbliżej zdobyczy bramkowej były w 30 minucie, po strzale z rzutu wolnego, jednak Kuba Szydło popisał się kapitalną interwencją.
Dziękujemy koleżankom z Bytomia za sparing i życzymy powodzenia w kolejnych meczach i turniejach

UKS „Ruch” Radzionków 9:0 KTS „Polonia” Bytom
                                  (2:0, 3:0, 4:0)

Bramki: Segert 14’, 20’, 22’, Polak 28’, 35’, Treter 42’, 50’, Anczok 45’, Caban 56’
Asysty: Ciongwa 14’, Szydło 20’, Anczok 22’, 42’, Segert 35’, Treter 45’, 56’
Skład: Polak – Ciongwa, Giertyczka, Anczok, Segert (C), Caban, Wyporski, Treter, Szydło oraz Zejer, Mueller, Brzezina.