strategia klubu

Strategią Klubu jest, aby jak największa ilość zawodników którzy przeszli przez cały system szkolenia UKS Ruch Radzionków i SMS Radzionków trafiali do drużyny seniorów Ruchu Radzionków. Obecnie uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w SMS Radzionków trafiają w pierwszej kolejności do KS Ruch Radzionków oraz do wiodących klubów i akademii piłkarskich Europy. Kilkunastu uczniów Szkoły regularnie trenuje z pierwszym zespołem, a kilku zawodników jest już zawodnikami IV ligowej drużyny.

Dobrymi przykładami wychowanka Klubu ostatnich lat SĄ:
Michał Szromek (rocznik 2002)
Szymon Siwy (rocznik 2003)
Mikołaj Trybel (rocznik 2004)
Fabian Brewczyk (rocznik 2005)

Część zawodników zdecydowała się na zmianę środowiska i reprezentują inne kluby z ekstraklasową Wisłą Kraków (Piotr Starzyński), niemieckim Schalke 04 Gelsenkirchen (Mateusz Lipp) i włoskim AC Milan (Dariusz Stalmach) na czele. Z powodzeniem radzą sobie również w młodzieżowych reprezentacjach Polski.