Podsumowanie kwietnia rocznika 2006

2006: W kwietniu rozgrywki III Ligi Wojewódzkiej młodzików weszły już w pełną fazę. „Żółto-czarni” lepiej radzili sobie na wyjazdach. Rozpoczęli od emocjonującego meczu z MKS Zaborze, w którym padł remis 2:2. Następnie zremisowali u siebie 0:0 ze „Spartą” Zabrze. Tuż przed Świętami Wielkanocnymi podopieczni trenera Adama Dyrdy zmierzyli się w Zabrzu – Rokitnicy z „Górnikiem” Zabrze.

Mecz był swego rodzaju rewanżem za 2 porażki z tym zespołem sprzed roku. Mimo iż zabrzanie objęli prowadzenie, to „Cidry” odrobiły straty z nawiązką i zwyciężyły 2:1. W ostatnim ligowym meczu w kwietniu uczniowie 6 klasy SMS Radzionków zremisowali u siebie z „Piastem” Gliwice, marnując kilka bardzo dobrych sytuacji bramkowych.
Poza rywalizacją w III Lidze Wojewódzkiej drużyna rozegrała sparing z zespołem KTS „Polonii” Bytom (9:0). Była to okazja do gry dla rekonwalescentów oraz tych zawodników, którzy zagrali mniej minut w rozgrywkach.
Podsumowując: z jednej strony można ponarzekać na brak strzelonej bramki u siebie w tym miesiącu, z drugiej strony należy docenić pracę zespołu w defensywie oraz jego charakter (dwukrotnie przegrywaliśmy na wyjazdach, ale potrafiliśmy odrabiać straty). Punktem odniesienia i wyznacznikiem naszej pracy jest dla nas wiosna 2018: gołym okiem widać postęp w naszej grze, zarówno w fazie kiedy mamy piłkę jak i w fazie kiedy jej nie mamy. Nie oznacza to jednak, że nie mamy nad czym pracować. Po pierwsze, mamy świadomość tego, że w kwietniu brakowało nam nie raz konsekwencji w dobrych momentach, z drugiej nasza praca jest ukierunkowana na jesień, kiedy dokona się kolejna zmiana rozmiarów boiska i liczby zawodników. Idziemy krok po kroku do przodu, ciesząc się przy tym każdą minutą gry na boisku.