Przełamanie

2009 II: 4 maja na obiekcie Czarnych Kozłowa Góra zostało rozegrane spotkanie 6 kolejki
V ligi okręgowej Orlik E 2. Drużyna Ruchu II do meczu przystępowała po porażce doznanej na boisku Silesii Miechowice.
Chłopcy z dużą dozą determinacji podeszli do spotkania , stąd od samego początku stwarzali sytuacje bramkowe. Niestety prowadzenie ofensywnej gry na wąskim i nierównym boisku było mocno utrudnione. Mimo to w pierwszej połowie żółto czarni 3 krotnie pokonali bramkarza gospodarzy. Na listę strzelców wpisywali się Golly 2 i Dulka 1 . Pięknymi strzałami popisali się również nasi skrzydłowi Filip Telenga i Piotrek Kubacki.
Jednak po niezłych 15 minutach spotkania do głosu coraz częściej dochodziła drużyna gospodarzy. I przed przerwą kilkukrotnie zagroziła bramce strzeżonej przez Szymona Łakomego.
Po zejściu do szatni i reprymendzie trenera zawodnicy Ruchu z determinacją ruszyli
do ataku. Mimo „tylko” dwóch goli zaaplikowanych gospodarzom w drugiej połowie nasz zespół dobrze spisywał się w defensywie ograniczając znacznie zagrożenie pod naszą bramką. Ostatecznie mimo kilku niewykorzystanych sytuacji wygrywamy z DKS Czarni
Kozłowa Góra 5:0. Dwoma golami swoją obecność na boisku zaznaczył Mateusz Lorenc.
Gra na nierównej nawierzchni była mocno utrudniona stąd nieco więcej błędów technicznych i mniej składnej gry. Przed nami trudne mecze z Gwarkiem II Tarnowskie