2004: ROZWÓJ KATOWICE 1-5 UKS RUCH RADZIONKÓW

W dniu 28.09.2019 w Katowicach o godz. 11:30 odbył się mecz pomiędzy „Rozwojem” Katowice a naszym klubem. W początkowej fazie meczu było widać respekt obydwu drużyn do siebie, wiec zamiast widowiska piłkarskiego były szachy. Mecz piłkarski zaczął się w 7 minucie po kapitalnym podaniu Zalewskiego w sytuacji 1;1 z bramkarzem znalazł się dobrze dysponowany dzisiejszego dnia Kuś Bartosz i pewnie wykorzystując sytuacje. Prowadzimy na boisku lidera 1:0. Stracona bramka obudziła zespól z Katowic, próbowali atakować, ale ich poczynania kończyły się w okolicy 16 metra. Przed przerwą po nieidealnej akcji na 2:0 podwyższa kapitan drużyny Zalewski. Do przerwy prowadzimy 2:0. Po przerwie nas zespól pokazuje większe umiejętności piłkarskie, czego dowodem są kolejne bramki. Na 3;0 podwyższa Zalewski po kapitalnej asyście Walkowskiego. Po tym zdarzeniu następują drobne korekty i zmiany w zespole to wykorzystuje przeciwnik strzelając kontaktowa bramkę na 3:1. Ta bramka spowodowała, że zespól z Katowic uwierzył w swoje możliwości i zaczął atakować większą ilością zawodników. To spowodowało, że mieliśmy więcej miejsca na szybki atak. Dobrze dysponowany Zalewski kolejny raz urywa się bocznym sektorem i obsługuje asysta Cieślika, który podwyższa wynik meczu na 4:1. Katowiczanie nie zmieniają sposobu gry, więc my po raz kolejny kontrujemy, teraz robimy to z drugiej strony: Trybel w pojedynku 1×1 okazuje się lepszy od obrońców Katowic i strzela kolejną bramkę. Wynik końcowy 5:1 dla przyjezdnych . Tym meczem pokazaliśmy ze będziemy walczyć o najwyższe cele w tej lidze.
Sklady: Fijałkowski – Walkowski, Kos, Kwietniowski, Burda, Trybel, Kuś, Bereżewski, Franielczyk,Telęga, Zalewski
oraz Duda, Sznura, Cieślik, Tabor, Górny, Pawlikowski, Nowacki; trener: Mariusz Komar