Informacja dla rodziców

W związku z informacją o „odmrażaniu sportu” przez Polski rząd w etapie od 4 maja pragniemy przekazać kluczowe informacje oraz dostosować możliwości prowadzania zajęć sportowych zgodnie z narzuconymi wytycznymi.

Informacja o prowadzeniu zajęć w grupach 6-osobowych dotyczy klubów piłkarskich w grupach popołudniowych (UKS Ruch Radzionków z roczników 2010 – 2015)

Aby mogły się odbyć zajęcia popołudniowe w małych grupach, musi zostać spełnione kilka warunków.

1. Obiekty:
A) Muszą być czynne (pod nadzorem) oraz dostosowane do przeprowadzenia zajęć.
MOSiR w Radzionkowie spełnia takie warunki podając jednocześnie szczegółowe wytyczne do prowadzenia zajęć (6 osób na całe boisko bez względu na jego wymiary).

2. Rodzic:
A) Wyrazić chęć uczestnictwa w takich zajęciach (zgłoszenie do trenera w wyznaczonym terminie).
B) Spełnić wszystkie wymagania narzucone przez Polski rząd (m. in. dostarczyć dziecko poniżej 13 roku życia na miejsce zajęć oraz odebrać je po zajęciach, stosować wszelkie środki ostrożności, zachowywać narzucone odległości).

Więcej wytycznych:
https://www.gov.pl/web/sport/odmrazanie-sportu–etap-od-4-maja-2020-r–odpowiedzi-na-najczesciej-zadawane-pytania

Prosimy więc o zgłaszanie chętnych osób do uczestnictwa w zajęciach. Zgłoszenia przyjmują trenerzy prowadzący grupy do niedzieli 3 maja do godziny 15.00. W dniu 4 maja odbędzie się konferencja online trenerów, na której zostanie dokonana ocena możliwości prowadzenia takich zajęć. Zaznaczamy, że zgłoszenie chęci udziału w zajęciach nie jest jednoznaczne z zapewnieniem przeprowadzenia zajęć.

Czekając na dodatkowe (szczegółowe) wytyczne rządu nieustannie próbujemy dostosować możliwości prowadzenia zajęć dogodne dla każdej ze stron. Informacja dla osób zainteresowanych (zgłaszających chęć uczestnictwa w zajęciach) zostanie przekazana 4 maja w godzinach wieczornych.
Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo zawodników, rodziców oraz trenerów prosimy o wyrozumiałość.