2009: Początek zmagań ligowych

Po prawie dziesięciu miesiącach bez zmagań o punkty młodzi zawodnicy rocznika 2009, w końcu mogli poczuć smak rywalizacji w lidze. Podczas przygotowań chłopaki rozegrali kilka sparingów, które pomagały w nauce gry w składach 9-osobowych. Ze względu na przełożoną pierwszą kolejkę, w ciągu trzech dni nasi zawodnicy musieli rozegrać dwa spotkania. Pierwszym rywalem w niedzielne popołudnie był SKS Gwarek Zabrze. Od początku spotkania „Cidry” narzuciły swój styl gry, stwarzając okazje pod bramką przeciwnika. Nasz przeciwnik liczył głównie na grę z kontrataku i pomimo mniejszej liczby okazji to goście schodzili z boiska po pierwszej połowie z jednobramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie, podobniej jak w pierwszej nasi zawodnicy stwarzali więcej sytuacji pod bramką rywala, czego dowodem była wyrównująca bramka Ksawerego Cieślika. Po tym nasi zawodnicy nabrali więcej pewności, lecz jeden moment dekoncentracji sprawił, że niestety straciliśmy bramkę na 1-2 i tak ostatecznie skończyło się to spotkanie.Drugim rywalem naszej drużyny we wtorkowy wieczór, była drużyna AP TEAM Gliwice. Mecz w pierwszej połowie toczył się na bardzo wyrównanym poziomie, obie drużyny miały sytuacje do otwarcia wyniku, lecz żaden z zespołów ich nie wykorzystał i do przerwy obie drużyny schodziły do szatni bez goli. Po przerwie więcej z gry mieli goście, narzucili nam swój styl gry stwarzając kilka sytuacji pod naszą bramką, lecz tego dnia obrona wraz z Gabrysiem na bramce grała na „zero z tyłu”. Nasza gra w drugie połowie opierała się głównie na grze z kontry oraz stałych fragmentach gry, po którym to w 59 minucie po zagraniu z rzutu wolnego, najprzytomniej pod bramką rywala zachował się Kamil Miłek, który wykorzystał zagranie Ksawerego Cieślika. Po tym golu goście nie mieli czego bronić i atakowali całą drużyną, ale ostatecznie udało się utrzymać jednobramkową zaliczkę i zwyciężyć pierwsze spotkanie ligowe w składach 9-osobowych. Kolejne spotkanie już w najbliższą sobotę w Gliwicach z AP.

UKS Ruch Radzionków 1:2 SKS Gwarek Zabrze
(0:1)
Bramka; Ksawery Cieślik

UKS Ruch Radzionków 1:0 AP TEAM Gliwice