2007: Kanonada Cabana w drodze po 2 wygrana !!

W 4 kolejce III ligi wojewódzkiej w Radzionkowie doszło do lokalnych derbów z zaprzyjaźnioną „Olimpią” Piekary Śląskie. Rywale podchodzili do meczu w dobrych humorach, odnosząc 2 zwycięstwa w 2 dotychczasowych spotkaniach, „Ruch” po falstarcie, w poniedziałek pierwszy raz zapunktował w Zabrzu. Mecz dobrze rozpoczął się dla „żółto-czarnych”, którzy w 10 minucie objęli prowadzenie: budowę akcji w polu karnym rozpoczął Kuba Burda, na drugiej połowie rywale chwilowo odebrali piłkę, jednak z powrotem wyłuskał ją Czarek Wroniszewski, zagrał do Tomka Ćwięczka, ten wypatrzył wychodzącego na pozycję Bartka Zejera, który minął bramkarza i z ostrego konta posłał futbolówkę do siatki. Każda z drużyn miała swój pomysł na mecz i starała się go realizować. W 30 minucie „Cidry” przejęły piłkę wybitą przez bramkarza, wymieniły kilka podań, Kuba Caban zakręcił obrońcą w polu karnym i przymierzył przy dalszym słupku. Warty podkreślenia był fakt, że była to druga w tym meczu bramka zdobyta lewą nogą, przez zawodnika prawonożnego. „Olimpia” walczyła do ostatniego gwizdka i w ostatniej minucie pierwszej połowy zdobyła kontaktową bramkę, na raty po rzucie wolnym. Niestety „Cidry” tak jak źle zakończyły pierwszą, tak też i źle rozpoczęły drugą połowę: w 42 minucie faulujemy rywala w polu karnym, a wykonawca rzutu karnego się nie myli. Mecz rozpoczął się na nowo. „Żółto-czarni” nie dali się jednak wybić z rytmu, opanowali emocje i ponownie wzięli się do pracy. Po faulu na Igorze Kwietniowskim sędzia podyktował rzut wolny w bocznej strefie boiska: dośrodkowanie Czarka Wroniszewskiego wybili obrońcy, ale dobitka Łukasza Sikory ugrzęzła w siatce. Był to 3 gol lewą nogą! Ten sam zawodnik podwyższył wynik w 58 minucie wykorzystując świetnie podanie Kuby Cabana. „Ruch” idzie za ciosem i w 63 minucie Caban trafia po asyście Zejera! Po meczu? Nic z tych rzeczy! Goście natychmiast strzelają bramkę kontaktową, a w 70 minucie trafiają na 5:4 fundując emocje do końcowego gwizdka. „Żółto-czarni” mieli jednak Cabiego, który mówiąc potocznie „zrobił dzisiaj różnicę”, powiększając swój dorobek strzelecki w 74 i 79 minucie. Po 2 doliczonych minutach arbiter zakończył mecz, a uczniowie SMS mogli się cieszyć wspólnie z kibicami. Dziękujemy chłopakom z „Olimpii” za mecz i życzymy powodzenia w kolejnych starciach. Na pewno każdy kto wybrał się na dzisiejsze zawody nie mógł narzekać na nudę. Podsumowując: III Liga Wojewódzka jest dla nas wymagającym nauczycielem, a drużyna uczy się na własnych błędach. Dzisiaj znowu pojawił się jakiś niecodzienny stres, który utrudniał grę, ale ostatecznie udało się nad nim zapanować. Cieszy 7 strzelonych goli, ale z pokorą trzeba też przyznać, że musimy pracować nad uszczelnieniem defensywy. SMS? OH YEESSS!!
UKS „Ruch” Radzionków 7:4 APN „Olimpia” Piekary Śląskie