2004/2005: Zmienne szczęście juniorów młodszych

Gwarek Tarnowskie Góry- UKS Ruch II Radzionków

19.09.2020 sobota GODZ 10:00 JUNIOR MŁODSZY III LIGA WOJEWÓDZKA

Na boisku w Reptach Śląskich gdzie swoje mecze rozgrywa Gwarek przy licznie zgromadzonej młodej widowni rozplącz się pojedynek derbowy. Nasz zespół w większości składających  się z  chłopaków rocznika 2005 w początkowej fazie meczu ustępował warunkami fizycznymi drużynie gospodarzy. Dlatego pierwsza połowa meczu kończy się wynikiem bezbramkowym. Po przerwie nasz zespól  zwiększył  tempo gry na wyniki nie było trzeba czekać. Pierwszą bramkę zdobywa Pitas  sprytnym strzałem w polu karnym. Zespół nasz poszedł za ciosem i strzelamy kolejne bramki których autorem jest Pitas który strzela hattrika pierwszy raz w barwach żółto czarnych. Wszystko zamyka dzisiejszy kapitan  Matysek który umieszcza futbolówkę po raz czwarty w bramce gospodarzy. Wynik końcowy 4:0 dla Radzionkowa pewne zwycięstwo w meczu derbowym

Piast Gliwice- UKS Ruch Radzionków

19.09.2020 SOBOTA GODZ 15:00 JUNIOR MŁODSZY I LIGA WOJEWÓDZKA

Po dwóch sromotnych porażkach nasza drużyny przyjeżdża do Gliwic gdzie czeka już na nią drużyna Piasta. Początek meczu to tzw poznanie przeciwnika. Od 10 minuty zaczyna się prawdziwy mecz tempo meczu bardzo wysokie  chodź bez klarownych sytuacji z obydwu stron. Pierwsza bramkę zdobywamy po dokładnym zagraniu z bocznego sektora Mandli do Franielczyka który kieruje piłkę w najbliższej odległości do bramki. Prowadzimy i wyglądamy na zdecydowanych i pewnych swoich umiejętności zawodników . Ale po chwili popełniamy prosty niewymuszony błąd a przeciwnik go od razu wykorzystuje doprowadzając do wyrównania. Po tym zdarzeniu mecz nadal jest intensywny sytuacje z jednej i drugiej strony. Pod koniec pierwszej połowy z niegroźnej sytuacji zdobywamy rzut rożny. Kapitalne dośrodkowanie w punkt w którym znajduje się Walkowski i strzałem z powietrza umieszcza piłkę po raz drugi w bramce gospodarzy. Na przerwę schodzimy prowadząc 2:1. Po przerwie zespół gospodarzy zaatakował ale sytuacji podbramkowych nie umiał sobie stworzyć . I znów kuriozalne zachowanie naszego bloku obronnego wraz z bramkarzem i przeciwnik doprowadza w sposób prosty do wyrównania. To znaczący sposób spowodowało u naszych chłopaków załamanie a przeciwnika napędziło czego koleją były dalsze bramki. Wynik końcowy 5:2  dla gospodarzy. Podsumowując ten mecz i cała ligę można stwierdzić  że proste błędy  przeciwnik skrupulatnie wykorzystuje  a my tych błędów w ostatnim czasie popełniamy zbyt dużo w konsekwencji przegrywamy mecze nie będąc słabszym zespołem. Pozytyw też trzeba wyciągnąć w każdym meczu stwarzamy sobie sytuacje bramkowe powiem dalej w każdym meczu strzelamy choć jednego gola. Zasada jest prosta grajmy na zero z tyłu a będzie bardzo dobrze.