2002/3: Maraton Juniora Starszego zakończony ważnym zwycięstwem

Zespół A1 uzupełniając ligowe braki rozgrywa mecze systemem środa/niedziela i cały czas walczy o powrót na właściwą ścieżkę. Po domowym zwycięstwie w ILW z MKS Zaborze, kolejne spotkanie również w roli gospodarza w IILW zakończyło się zwycięstwem Cidrów ze Stalą Zabrze. Bramka zdobyta na początku spotkania okazała się jedyną w całym meczu i przyniosła komplet punktów. Kolejną ważną potyczką w ILW był wyjazd do Wodzisławia gdzie mimo przewagi w posiadaniu piłki i w liczbie okazji strzeleckich, pozwoliliśmy rywalom zdobyć aż 5 bramek, sami wykorzystując tylko 3 sytuacje i w meczu o tzw 6 punktów triumfowali gospodarze. Kilka dni później zaległa kolejka z Ruchem Chorzów SA zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem Niebieskich, którzy w końcowym rozrachunku uzyskali awans do Ligi Makroregionalnej, czego szczerze gratulujemy i wiosną życzymy powodzenia na tym szczeblu rozgrywek. Mimo wysokiej porażki Cidry zdołały poukładać sobie w głowach ostatnie niekorzystne wydarzenia i w niedzielnym pojedynku ze Stadionem Śląskim, zagrać w końcu w I LW bez straconej bramki!!
Podobnie jak w ubiegłym tygodniu gol zdobyty na początku meczu okazał jedynym i jakże cennym z perspektywy Ruchu. Najbliższe dni będą nie mniej intensywne, w środę w IILW wyjeżdżamy do Częstochowy na Stradom, by w sobotę podejmować u siebie Szczakowiankę Jaworzno. Finalnym sprawdzianem będzie ostatni w tym roku mecz ILW z Podbeskidziem Bielsko Biała na wyjeździe.

KS Ruch II Radzionków – KS MOSiR Stal Zabrze 1 : 0
bramka: Mazur