2002: KS Ruch Radzionków 1:3 Zagłębie S.A. Sosnowiec

Druga kolejka rundy rewanżowej I LW Juniora Starszego zakończyła się zwycięstwem gości z Sosnowca. Pierwsze minuty meczu zapowiadały inny scenariusz, już w 5 minucie spotkania po dobrze rozegranym ataku Ruchu, arbiter dyktuje rzut karny, który bardzo pewnie został zamieniony na bramkę. Kolejne minuty spotkania były jednak próbą sił, dużo walki w centralnej strefie boiska, sporo fauli i stałych fragmentów gry dla obu stron. Lepiej z tej części gry wybrnęło Zagłębie które po jednym z nich skierowało piłkę do siatki. Drugą część gry wydawałoby się lepiej zaczął Ruch, jednak i tym razem to goście po dobrze bitym rzucie rożnym trafiają do siatki. Gra z jednej i drugiej strony stała się bardziej bezpośrednia, Ruch walczył o bramkę wyrównującą a Zagłębie chciało zamknąć to spotkanie i tak też się stało. 71 minuta gry, kolejny stały fragment, rzut wolny tym razem po zamieszaniu w polu karnym zamieniony został na bramkę. Zespół Ruchu nie zwiesił głów na taką okoliczność, tylko ze zdwojoną siłą szukał bramki kontaktowej. Niestety goście dobrze dysponowani w obronie nie pozwolili sobie strzelić bramki i po końcowym gwizdku cieszyli się ze zwycięstwa. Kolejnych punktów zawodnicy Ruchu szukać będą na wyjazdach do Katowic, w meczach z Rozwojem i GieKSą.

KS Ruch Radzionków 1:3 Zagłębie S.A. Sosnowiec

bramka: Szromek
Skład: Mitas, Rybak(67’ Wawrzinossek), Sapiński, Turczyn, Matyjaszczyk, Dudziński, Czudaj(46’ Szlenk), Siwy, Niewiedzioł(56’ Kotalczyk, 75’ Mazur), Zalewski, Szromek; trenerzy: Majsner, Panońko