2007: Do trzech razy sztuka!!

Po dwóch pierwszych, wiosennych kolejkach trampkarze młodsi schodzili z boiska ze sporym niedosytem, ponieważ strzelając aż 7 goli i grając dobre zawody, nie wywalczyli ani jednego punktu. Przełamanie przyszło w 3 spotkaniu , na własnym boisku z „Concordią” Knurów. Przedmeczowe fakty nie napawały jednak optymizmem, ponieważ sztab szkoleniowy zmagał się z absencjami zawodników. Swoją szansę otrzymało 4 kolegów z rocznika 2008, w tym debiutant Max Machura. Spotkanie od pierwszej minuty było bardzo zaciętym pojedynkiem. „Cidry” były bardzo zdyscyplinowane, grając kompaktowo w średnim pressingu. W pierwszych 40 minutach najlepszą okazję na zdobycie gola miał debiutujący Machura, który pojawił się na boisku w 38 minucie i chwilę po tym ostemplował poprzeczkę!! Po zmianie stron „Ruch” częściej atakował bramkę „Concordii”. W 56 minucie rzut rożny wykonywał Szymon Stańczyk, rywale przejęli jednak piłkę, defensywa „żółto-czarnych” zbyt wolno zareagowała na fazę przejściową, z czego skrzętnie skorzystali rywale trafiając do siatki. Nikt tutaj jednak nie zamierzał się poddawać! Sygnał do podjęcia rękawicy dał w 65 minucie pięknym strzałem z dystansu Łukasz Sikora, później dwukrotnie do siatki trafił Maciek Pluta, a strzelanie zakończył ponownie Sikora, trafiając w same okienko z rzutu wolnego, w doliczonym czasie gry. Mimo iż od 65 minuty gole były strzelane tylko do jednej bramki, to trzeba zaznaczyć, że w ostatnich 20 minutach mecz całkiem się otworzył, a knurowianie również często ostrzeliwali posterunek Bartka Przypalińskiego, jednak ten spisywał się wyśmienicie między słupkami. „Żółto-czarni” pokonali „Concordię” 4:1 i wreszcie mogli zatańczyć na środku boiska po końcowym gwizdku sędziego. Kluczem do sukcesu okazała się mentalność i w tej kwestii należy podkreślić jeden fakt: w pierwszych 2 kolejkach pewien zawodnik nie znalazł się ani razu w kadrze meczowej – dzisiaj wyszedł w podstawowym składzie i był jednym z najlepszych na boisku. Mowa o Szymonie Bergerze, który otrzymał dzisiaj swoją szansę, w pełni ją wykorzystał i dał przykład, że cierpliwość i praca jednak popłaca. SMS?? OH YEESSS!!!

UKS „Ruch” Radzionków 4:1 MKS „Concordia” Knurów (0:0)

Bramki: Sikora 65’, 80+2’ (rzut wolny), Pluta73’, 77’ – Mazurek 56’
Asysty: Buchacz 73’, Sikora 77’, Machura 80+2’
Skład: Przypaliński – Berger, Stańczyk Kuba (C), Korbel, Stańczyk Szymon, Sikora, Caban Kwietniowski, Zejer, Wikarek, Pluta oraz Górski (GK), Machura, Więckowski, Buchacz, Ozimek, Kościański, Idzik; trenerzy: Flegel, Dyrda