2007: Zwycięstwo nad rywalem i pogodą

W czwartek 24 czerwca trampkarze młodsi rozegrali ostatni mecz w tym sezonie, podejmując na własnym boisku MKS Zaborze. Spotkanie rozpoczynało się przy pięknej, letniej pogodzie, a kończyło w nawałnicy, która spowodowała jego przerwanie w ostatnich minutach.
Radzionkowianie wyszli na mecz z założeniem wysokiego pressingu i zdominowania rywala. Już w pierwszej połowie 4 razy znaleźli sposób na bramkarza rywali:najpierw nieporadność defensywy Zaborza wykorzystał Maciek Pluta, później piękną bramką z woleja popisał się Kuba Burda, a następnie 2 dobrze wykonywane rzuty rożne przez Kacpra Wikarka do siatki kierowali Kuba Stańczyk i Tomek Ćwięczek. Goście przed przerwą odpowiedzieli jednym trafieniem. Po zmianie stron w szeregi „żółto-czarnych” wkradło się rozluźnienie, które kosztowało ich utratę dwóch goli. Zabrzanie poczuli, że mogą powalczyć o pełną pulę i usilnie dążyli do zdobycia kolejnych goli. Korekty trenera Mateusza pomogły „Cidrom” wrócić na dobre tory i ostatecznie cieszyć się z 3 punktów. Tym akcentem „żółto-czarni” zakończyli rundę wiosenną, w której zdobyli tyle samo punktów co jesienią (25). Złożyło się na to 8 zwycięstw, 1 remis i porażek. Straciliśmy o 8 goli mniej niż pół roku temu (34), ale też i o 8 mniej strzeliliśmy. Cieszy to, że podobnie jak jesienią udało się rozegrać wszystkie 14 spotkań, mimo lockdownu, a następnie sporego nawarstwienia meczy. Chłopcy są bogatsi o kolejne doświadczenia, które ich rozwinęły. Był to ich pierwszy sezon w piłce jedenastoosobowej. Teraz pora na zasłużony odpoczynek, a od połowy lipca wracamy do treningów. SMS?? OH YEESSS!!

UKS „Ruch” Radzionków 4:3 MKS „Zaborze” Zabrze
(4:1)

Bramki: Pluta 17’, Burda 24’, Stańczyk Kuba 31’, Ćwięczek 35’
Asysty: Wikarek 24’, 31’, Sikora 35’