2007: Powrót do gry po 3 miesiącach

2007: Powrót do gry po 3 miesiącach

Długi rozbrat z rywalizacją na boisku dobiegł końca. Jako pierwsi z „żółto-czarnych” wybiegli młodzicy z rocznika 2007. Podopieczni trenera Adama podejmowali w Radzionkowie starszych kolegów (rocznik 2006) z Pyskowic. Mecz został rozegrany na pełnowymiarowym boisku, w 11 osobowych składach, 2 x 40 minut. Obydwa zespoły stoczyły zacięty i wyrównany pojedynek. Szybciej na placu gry odnaleźli się młodzi piłkarze „Cidrów”. Najpierw w 10 minucie wyprowadzili bardzo składny i szybki kontratak, zakończony strzałem Łukasza Korbel, a następnie w 17 minucie Tomek Ćwięczek przejął przed polem karnym wybitą przez rywali piłkę i huknął nie do obrony. Goście błyskawicznie odpowiedzieli w 19 minucie, a 10 minut później wyrównali stan rywalizacji. Świetnie spisujący się w bramce Szymon Stańczyk był bez szans, ale w kilku innych sytuacjach pokazał się z bardzo dobrej strony.
Druga połowa rozpoczęła się od nerwowej gry „Cidrów”. Pewność siebie wróciła w 45 minucie: piłkę na własnej połowie odebrał Łukasz Ozimek, a następnie rywali rozpracowała dwójka Błażej Paliga i Kamil Buchacz; ten pierwszy był przytrzymywany za rękę tuż przed polem karnym, co zaowocowało skończyło się rzutem wolnym, bezbłędnie wykorzystanym przez Tomka Ćwięczka.
Rywale najlepszą okazję na 3 gola mieli w 64 minucie, jednak Bartek Przypaliński obronił strzał i dobitkę z bliskiej odległości. Więcej goli już nie padło.
Podsumowując, należy podkreślić ogromną radość chłopców z pierwszego meczu po długiej przerwie. Uczniowie 6 klasy SMS Radzionków pokazali się z dobrej strony na tle starszego rywala, nie ustępując mu fizycznie i pod kątem organizacji gry. Z pewnością niektóre aspekty taktyczne nie wyglądały tak jak 3 miesiące temu, ale trudno się temu dziwić. Mamy za sobą wymagający sparing, z którego dzięki video, będziemy mogli wyciągnąć sporo nauki. Dziękujemy rywalom za przyjazd i dobre spotkanie. Kolejny mecz rozegramy w sobotę 20 czerwca o godz. 14.00 z MKS Zaborze Zabrze. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kibice nie mogą być obecni na stadionie w trakcie zawodów.

UKS „Ruch” Radzionków 3:2 Futsal Akademia Pyskowice (rocznik 2006)
(2:2)

Bramki: Korbel 10’, Ćwięczek 17’, 45’ (rzut wolny)
Asysty: Bogacki 10’, Paliga 45’
Skład: Stańczyk Szymon – Przypaliński, Ozimek, Stańczyk Kuba (C), Zawada, Kościański, Ćwięczek, Mueller, Bogacki, Kwietniowski, Korbel oraz Brzezina, Zydek, Wikarek, Buchacz, Paliga, Więckowski; trener: Dyrda