2007: „Kwietniowy” wieczór w czerwcu

2007: „Kwietniowy” wieczór w czerwcu

Uczniowie 6 klasy SMS Radzionków rozegrali w poniedziałek 22 czerwca trzeci sparing po przerwie. Tym razem podejmowali przy ul. Knosały 113 zaprzyjaźnioną „Olimpię” Piekary Śląskie.
Spotkanie zostało zaplanowane na 2 połowy po 40 minut.
Już jedna z pierwszych akcji meczu powinna dać „Cidrom” gola: wysoki pressing zainicjował Kuba Caban, piłkę tuż przy polu karnym przejął Tomek Ćwięczek, wszedł z nią w obręb 16-tki, jednak uderzył minimalnie obok słupka. Goście w I połowie byli równorzędnym przeciwnikiem i również często bywali pod polem karnym Szymona Stańczyka, jednak defensywa „Ruchu” kierowana przez Jakubów Burdę i Stańczyka pracowała praktycznie bezbłędnie. „Żółto-czarni” stworzyli sobie w pierwszych 40 minutach sporo sytuacji bramkowych, ale albo brakowało precyzji, albo na posterunku był Mateusz Szastok. Do przerwy nie oglądaliśmy goli.
Spory worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron, kiedy podopieczni trenera Adama dali koncert gry i przejęli pełną kontrolę nad meczem. Obserwowaliśmy zarówno akcje oskrzydlające, celne uderzenia z dystansu, dobrą współpracę dwójkową oraz bardzo dobre piłki prostopadłe. Szczególnie wyróżniali się zawodnicy grający na pozycjach 7,11 niezależnie czy grał tam Igor, Błażej, Bartek czy Kacper, bardzo często pokazując dobrą szybkość i zmysł w odnajdywaniu pozycji kolegów. Celownik poprawił również Tomek Ćwięczek, który zaprezentował 2 firmowe bramki po uderzeniach z dystansu. Łącznie radzionkowianie strzelili tego wieczoru 8 goli, z czego 3 były autorstwa „Kwietnia”, który w poprzednich 2 sparingach nie umiał się przełamać. Cały zespół zaprezentował równy, bardzo dobry poziom, a gra mogła się podobać kibicom. W najbliższą sobotę o godz. 10.30 rozegramy ostatni w tym miesiącu mecz kontrolny z GSF Gliwice.
Dziękujemy kolegom z „Olimpii” za dzisiejszy mecz, życzymy dużo zdrowia i udanych wakacji.
Słowa wdzięczności kierujemy również w stroję Pana Sędziego Pawła Ulfika, za wzorowe poprowadzenie spotkania.
SMS? OH YEESSS!!

UKS „Ruch” Radzionków 8:0 APN „Olimpia” Piekary Śląskie
(0:0)

Bramki: Kwietniowski 42’, 50’, 54’, Ćwięczek 47’, 55’, Korbel 65’, Buchacz 66’, Wikarek 72’
Asysty: Wikarek 42’, 47’, 54’, Ćwięczek 50’, 65’, Paliga 66’, Caban 72’
Skład: Stańczyk Szymon – Wikarek, Stańczyk Kuba (C), Burda, Bogacki, Sikora, Ćwięczek, Mueller, Kwietniowski, Zejer, Caban oraz Przypaliński (GK), Ozimek, Kościański, Korbel, Buchacz, Paliga, Zawada; trener: Dyrda