2007: Młody „Ruch” walczył za dwóch

2007: Młody „Ruch” walczył za dwóch

W ostatnim czerwcowym sparingu „żółto-czarni” zmierzyli się przy ul. Knosały 113 z zabrzańską „Stalą”. Było to 4 spotkanie, w którym uczniowie 6 klasy SMS mogli zapoznawać się z nowymi realiami gry, po 11 zawodników i na całe boisko. Mimo rozpoczętych wakacji trenera Adam miał do dyspozycji 19 głodnych gry zawodników.
W przeciwieństwie do poniedziałkowego sparingi z „Olimpią”, pierwszy gol padł bardzo szybko, bo w 5 minucie: Tomek Ćwięczek idealnie obsłużył Kamila Buchacza, a popularny „Puszek” podciął piłkę nad wychodzącym bramkarzem. Był to jedyny gol, który został wypracowany środkowym sektorem boiska. Pozostałe bramki były zdobywane lub wykreowane w sektorach bocznych, co wystawia wysokie noty zawodnikom dzisiaj tam grającym. Nie oznacza to, że środkowy pomocnicy grali źle – chłopcy wzięli sobie do serca przedmeczowe słowa trenera, byli dzisiaj bardzo mobilni, często zmieniając pozycje w grze kombinacyjnej i 5-krotnie asystowali przy golach (Ćwięczek x3, Wroniszewski, Mueller).
Pierwszy mecz po kontuzji rozegrał Czarek Wroniszewski. Na boisku pojawił się też zmagający się ostatnio z problemami zdrowotnymi Tomek Zydek i to on był autorem najładniejszej bramki w dniu dzisiejszym, podcinając piłkę z ponad 20 metrów nad bramkarzem.
Dziękujemy kolegom z Zabrza za przyjazd i rozegrany mecz. Było to pierwsze starcie obydwu drużyn w tym roczniku.
Dziękujemy również Panu Pawłowi Ulfik, który prowadził dzisiejsze zawody. Trzeba przyznać, że Pan Sędzia nie próżnował w czasie kwarantanny, wykazując się nie po raz pierwszy doskonałą kondycją.
W miesiącu lipcu podopieczni trenera Adama będą spotykali się raz w tygodniu, a regularne treningi rozpoczną po 20 lipca. W najbliższą środę w ramach zajęć zagramy sparing z „Sokołem” Orzech.

UKS „Ruch” Radzionków 8:1 „Stal” Zabrze
(3:1)

Bramki: Buchacz 5′, 42′, Zawada 28′, Zydek 35′, Bogacki 60′, Zejer 75′, 79′, samobójcza 80+2′
Asysty: Ćwięczek 5′, 42′, 60′, Wikarek 28′, Wroniszewski 75′, Mueller 79′, Zydek 80+2′
Skład: Górski – Przypaliński, Ozimek, Więckowski, Brzezina, Kościański, Ćwięczek (C), Buchacz, Korbel, Kwietniowski, Bogacki oraz Zawada, Wikarek, Wroniszewski, Mueller, Sikora, Zejer, Wikarek, Caban; trener: Dyrda