2007: Bardzo dobry sparing z wymagającym rywalem

W środę 5 sierpnia do Radzionkowa przyjechały 2 zespoły WKS Wieluń (roczniki 2006 oraz 2007) aby rozegrać dwumecz z „Cidrami”. O pierwszym spotkaniu była już mowa, pora zatem na kilka słów o rywalizacji rocznika 2007. Umawiając mecz trener Adam liczył na mocnego przeciwnika i taki też przyjechał. Rywale jesienią zagrają w I Lidze Wojewódzkiej w województwie łódzkim. Pierwsza połowa była wyrównanym pojedynkiem, a klarowne sytuacje pojawiły się po 30 minutach gry. Goście objęli prowadzenie w 32 minucie, po tym jak radzionkowskiej defensywie uciekł jeden ze skrzydłowych. Trzy minuty później oko w oko z bramkarzem Wielunia stanął Igor Kwietniowski, jednak goalkeeper wyszedł z tej rywalizacji zwycięsko. Po zmianie stron „żółto-czarni” rozegrali najsłabsze 20 minut tego pojedynku: ciężko przychodziło im otwieranie i budowanie gry, brakowało ostatniego podania i dokładności. Goście wykorzystali ten okres z zegarmistrzowską precyzją 3 razy posyłając piłkę do siatki. To podziałało na „Cidry”, który zaczęły lepiej grać i gonić wynik. Bramki kontaktowe dla „Ruchu” zdobywali Łukasz Korbel z rzutu karnego oraz Filip Bogacki. Bardzo bliski gol był również Kacper Wikarek, ale jego strzał z bliskiej odległości wylądował na słupku.Podsumowując: wygrał zespół lepszy, który zagrał równe 80 minut. Spotkanie ma dla nas jednak dużą wartość szkoleniową i pokazało, że sporo pracy jeszcze przed nami. W przyszłym tygodniu rozegramy 2 sparingi: w poniedziałek z SMS Ruda Śląska, a w piątek z „Ruchem” Chorzów.
P.S. Korbi wszystkiego najlepszego w dniu urodzin 🎂🎁


UKS „Ruch” Radzionków 2:4 (0:1) WKS Wieluń

Bramki: Korbel ⚽️, Bogacki ⚽️

Skład: Stańczyk Szymon – Ozimek, Burda, Stańczyk Kuba (C), Bogacki, Kościański, Ćwięczek, Wroniszewski, Wikarek, Zejer, Korbel oraz Przypaliński, Brzezina, Caban, Kwietniowski; trener: Dyrda