2009: Niewygodni rywale z Gliwic

Po zwycięstwie nad liderem ubiegłorocznych rozgrywek, zawodnicy trenera Dawida Hulaka musieli dwukrotnie uznać wyższość swoich rywali z Gliwic. W trzeciej kolejce nasi zawodnicy wybrali się na mecz z AP Gliwice. Słaby początek i bramka nie załamały naszych zawodników i szybko udało się doprowadzić do wyrównania, lecz zamiast iść za ciosem popełniliśmy kilka błędów i z wyniku 1-1 nagle zrobiło się 4-1 dla rywali. Po przerwie zawodnicy uwierzyli w swoje umiejętności szybko łapiąc kontakt i przeważając na boisku. Udało się stworzyć kilka sytuacji, które powinny zakończyć się bramką, lecz kolejny błąd w naszej obronie dał rywalom gola, który podłamał nas i ostatecznie musieliśmy uznać wyższość rywali 8-2. Natomiast w czwartej kolejce naszym rywalem był zespół Piasta Gliwice. Od początku zespół gości rzucił się do ataku i szybko zdobyty gol ustawił na lepszej pozycji gości, którzy pewnie dążyli do zdobycia kolejnych bramek. Dwubramkowa strata do rywala nie podłamała chłopaków, którzy próbowali w drugiej połowie zdobyć gola kontaktowego, lecz obrona gości nie pozwoliła na to. Kolejne bramki niestety wprowadziły duże zwątpienie we własne siły oraz umiejętności, a druga porażka stała się faktem. Miejmy nadzieję, że słabszy okres szybko odejdzie w niepamięć, a dobra gra będzie łączyła się z dobrymi wynikami sportowymi.

AP Gliwice 8:2 (4:1) UKS Ruch Radzionków
Bramki: Cieślik x2
UKS Ruch Radzionków 0:9 (0:2) Piast Gliwice
Skład:Sapa – Przybyłek, Plewnia, Golly, Drożdż, Miłek, Cieślik, Kubacki, Telenga, Lizurej, Gołąbek, Olszowski, Badura, Gruszka, Koniecko, Gradek ; trener: Hulak