2007: Radość z wygranej zmącona kontuzją

Na zakończenie pierwszej rundy spotkań w III Lidze Wojewódzkiej, uczniowie 7 klasy SMS Radzionków udali się do Ornontowic. Tamtejszy „Gwarek” był dla nas do dnia wczorajszego tajemnicą, ponieważ graliśmy z nim po raz pierwszy. „Ruch” od początku był stroną dominującą, rzadko wpuszczając gospodarzy na swoją połowę boiska. Na bardzo dobrze przygotowanym do gry boisku trawiastym gra „żółto-czarnych” wyglądała dobrze: chłopcy grali kombinacyjnie i często próbowali podań bez przyjęcia. Brakowało wykorzystania całej szerokości boiska i częstszego przenoszenia ciężaru gry. Wynik w 12 minucie otworzył Kuba Caban. Podwyższyli go w 14 minucie Tomek Ćwięczek oraz Szymon Stańczyk w 20 minucie. Warto podkreślić, że wszystkie bramki padały po soczystych uderzeniach z dystansu, o których sporo było mowy na odprawie przedmeczowej. Po zmianie stron w 52 minucie do siatki trafił Igor Kwietniowski, wykorzystując bardzo dobre prostopadłe podanie Kuby Kościańskiego. Niestety 4 minuty później Igor nieszczęśliwie upadł po starciu bark w bark z obrońcą, nie był w stanie kontynuować gry i musiał udać się na prześwietlenie. „Cidry” dążyły do zdobycia kolejnych goli i ta sztuka udała się im jeszcze dwukrotnie. W 61 minucie Czarek Wroniszewski, efektowną piętką, asystował przy golu Łukasza Korbel, a w 71 minucie swoją premierową bramkę na poziomie wojewódzkim dorzucił Łukasz Ozimek uderzając zza pola karnego. „Ruch” wygrał zasłużenie 6:0, jednak nasza radość była przytłumiona ze względu na stan zdrowia Igora, któremu życzymy szybkiego powrotu do pełnej sprawności i na boisko.

GKS „Gwarek” Ornontowice 0:6 UKS „Ruch” Radzionków
(0:3)

Bramki: Caban 12′, Ćwięczek 14′, Stańczyk Szymon 20′, Kwietniowski 52′, Korbel 61, Ozimek 71′
Asysty: Caban 14′, Ćwięcek 20′, Kościański 52′, Wroniszewski 61′
Skład: Przypaliński – Ozimek, Stańczyk Kuba (C), Korbel, Stańczyk Szymon, Sikora, Wroniszewski, Ćwięczek, Zejer, Wikarek, Caban oraz Zydek, Kwietniowski, Burda, Kościański, Berger, Bogacki; trenerzy: Flegel, Dyrda