2002/3: duże skrajności w zespole Juniora Starszego na koniec rundy jesiennej

Po bardzo ważnych punktach ze Stadionem Śląskim, 3 dni później przed wyjazdowym meczem ze „Stradomem” w IILW rysowały się pewne obawy. Mimo trudnych warunków drużyna „Ruchu” zagrała bardzo dobre spotkanie choć przywieziony został zaledwie punkt, zawodnicy z Radzionkowa robili wszystko by ten mecz zwyciężyć a gospodarzy ratowały interwencje bramkarza a nawet obrońców z linii bramkowej, gdy ten pierwszy został już pokonany.
Po dobrym wyjazdowym występie po kolejnych 3 dniach z dużym optymizmem podchodziliśmy do meczu przy Knosały z drużyną „Szczakowianki”. Tym razem gra nie powalała na kolana, lecz to co w sieci się zgadzało. Dwie bramki zdobyte i zero po stronie strat, wg starego porzekadła – lepsze brzydkie zwycięstwo od ładnej porażki.
Momentem kulminacyjnym tego okresu rozgrywkowego miało być zaległe spotkanie ILW w Bielsku Białej z „Podbeskidziem”. Początek meczu należał zdecydowanie do gospodarzy, szybko strzelili bramkę i wyglądali na takich którzy nie zejdą na przerwę zanim nie podwyższą prowadzenia. „Ruch” mimo kłopotów nie dał sobie strzelić drugiego gola i po przerwie, wyciągając wnioski chcieliśmy utrzeć faworytom nosa. Gospodarze nie byli skuteczni, a „Ruch” częściej i odważniej dochodził do głosu. W ostatnich minutach spotkania padły aż 3 bramki, najpierw „Podbeskidzie” wydawałoby się zamyka mecz drugim trafieniem, „Ruch” zdołał jednak błyskawicznie odpowiedzieć i atakował dążąc do wyrównania. W tej wymianie ciosów górą byli gospodarze którzy trafiając trzeci raz ostudzili nasze zapędy.
Zamykający niezwykle długą rundę mecz domowy z „Victorią” Częstochowa należy zasłonić kurtyną milczenia. Goście nie spotkali się w tym pojedynku z dużym oporem i punktowali nas z dużą regularnością.
Pośród wielu urazów, które trapiły zespół w okresie późnej jesieni – najgroźniej, dotknięty zerwaniem więzadeł w kolanie został Patryk Kalemba. Wszystkim kontuzjowanym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i bezpiecznego powrotu na zieloną murawę !

KS „Stradom” Częstochowa 0:0 KS „Ruch” II Radzionków

KS „Ruch” II Radzionków 2:0 JSP „Szczakowianka”
bramki: Niewiedzioł, Mazur

TS „Podbeskidzie” S.A. 3:1 KS „Ruch” Radzionków
bramka: Żydek

KS „Ruch” II Radzionków – KOS „Victoria” 1922 Częstochowa 1 : 7
bramka: Paździor