2007: Dużo gry w derbach z Gwarkiem

W ostatnim sparingu w tym roku trampkarze młodsi gościli w Radzionkowie rocznik 2006/07 „Gwarka” Tarnowskie Góry. Trenerzy mieli do dyspozycji sporo głodnych gry zawodników, dlatego zdecydowano, że mecz potrwa 90 minut i będzie się składał z 3 tercji po 30 minut. Spotkanie lepiej rozpoczęli uczniowie SMS, którzy już w 2 minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Igora Kwietniowskiego. Ten sam zawodnik pod koniec pierwszej części gry podwyższył wynik. W obu przypadkach asystował mu zawodnik testowany nr 1.
Druga część meczu również rozpoczęła się od szybkiego trafienia, ale tym razem na korzyść „Gwarka”. W tej części gry obydwa zespoły miały sporo sytuacji do zdobycia kolejnych goli. Skuteczniejsi byli tarnogórzanie, którzy w 50 minucie wyrównali stan rywalizacji.
Trzecia tercja nie przyniosła nowych bramek, co nie oznacza, że bramkarze nie mieli co robić. Wręcz przeciwnie: prawdziwy show między słupkami dał Szymon Stańczyk, doprowadzając rywali do sporej frustracji; po drugiej stronie goalkeeper „Gwarka” również pokazał się z bardzo dobrej strony, broniąc strzały z dystansu czy mierzony rzut wolny Czarka Wroniszewskiego. Mecz zakończył się rezultatem 2-2. Szkoleniowcy obu zespołów byli zadowoleni z ostatniego sprawdzianu w tym roku, a każdy z zawodników otrzymał solidną dawkę gry. Dziękujemy „Gwarkowi” za 90 minut dobrej gry, a Pani Milenie Buchacz za wzorowe poprowadzenie zawodów. Przed „Cidrami” teraz krótka przerwa w zajęciach, do których wrócą w drugim tygodniu ferii. Wszystkim naszym zawodnikom, rodzicom oraz sympatykom życzymy zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!!


UKS „Ruch” Radzionków 2:2 TS „Gwarek” Tarnowskie Góry 2006/07

Bramki: Kwietniowski x2
Asysty: zawodnik testowany (nr 1) x2
Skład: Stańczyk Szymon – Zydek, Stańczyk Kuba (C), Sikora, Korbel, Ćwięczek, Wroniszewski, Caban, Zejer, Kwietniowski, zawodnik testowany nr 1 oraz Przypaliński (GK), Kościański, Berger, Ozimek, Bogacki, zawodnik testowany nr 2; trenerzy: Flegel, Dyrda