2007: Wymagający sprawdzian

W słoneczne południe dzisiejszej niedzieli do Radzionkowa zawitała drużyna z województwa opolskiego – „Małapanew” Ozimek. Był to nasz drugi kontakt z tym zespołem (pierwszy w 2019 roku na turnieju w Blachowni) i podobnie jak na parkiecie, tak i dzisiaj na boisku obydwa zespoły stoczyły bardzo zacięty pojedynek. Mecz składał się z 3 tercji po 30 minut.
W pierwszej z nich ton rywalizacji nadawali przyjezdni, który bardzo mocno utrudniali „żółto-czarnym” życie skutecznym wysokim pressingiem. W drugiej tercji gra „żółto-czarnych” poprawiała się z minuty na minutę, czego owocem były pojawiające się sytuacje podbramkowe, ale na gole trzeba było jeszcze poczekać.
Trzecia tercja to dominacja „Ruchu”, który zdecydowanie przeważał, ale wyśmienita dyspozycja bramkarza rywali długo nie pozwalała trafić do siatki. Przełamanie nastąpiło w 75 minucie za sprawą Tomka Ćwięczka. Ten sam zawodnik idealnie obsłużył w 85 minucie Filipa Bogackiego, który ustalił wynik rywalizacji.
Obydwa zespoły zasłużyły na słowa uznania po tym co pokazały na boisku. Dziękujemy rywalom za przyjazd i bardzo dobry sparing oraz Panu Pawłowi Ulfikowi, za wzorowe prowadzenie dzisiejszych zawodów.
Na koniec mała ciekawostka dla kibiców „żółto-czarnych”: trenerem naszych dzisiejszych rywali był Pan Mariusz Suchecki – ojciec znanego z gry w barwach „Ruchu” Tomasz Sucheckiego.

UKS „Ruch” Radzionków 2:0 „Małapanew” Ozimek
(0:0, 0:0, 2:0)

Bramki: Ćwięczek 75′, Bogacki 85′
Asysty: Szymon Stańczyk 75′, Ćwięczek 85′
Arbiter: Paweł Ulfik (Podokręg Bytom)
Skład: Stańczyk Szymon – zawodnik testowany nr 1, Korbel, Stańczyk Kuba (C), Bogacki, Wroniszewski, Sikora, Ćwięczek, Kwietniowski, Zejer, Caban oraz Ozimek, zawodnik testowany nr 2, Berger, Pluta, Wikarek, Przypaliński, Zydek; trenerzy: Flegel, Dyrda