2007: Trzy do zera to za mało by SMS załamało!

W ostatni dzień lutego do Radzionkowa zawitał przedstawiciel łódzkiej 1 Ligi Wojewódzkiej – WKS 1957 Wieluń. Pierwszy raz z tym zespołem mieliśmy okazję sparować w sierpniu ubiegłego roku. Podobnie jak wtedy tak i dzisiaj spotkanie stało na bardzo dobrym poziomie.
Drużyna „żółto-czarnych” koncentrowała się dzisiaj na fazie atakowania, szczególnie na budowaniu gry. Mecz składał się z 3 tercji po 30 minut. Pierwsza z nich była najsłabsza w naszym wykonaniu. Założenia w budowaniu gry nie były realizowane, zbyt szybko traciliśmy piłkę będąc w jej posiadaniu, a po jej stracie dawaliśmy przeciwnikowi zbyt dużo swobody w strefie środkowej. Rywale zasłużenie wygrali tą część meczu 2:0. Pod jej koniec gra „żółto-czarnych” zaczęła się poprawiać, zdobyliśmy również bramkę, nie uznanej jednak ze względu na spalony. Końcówka pierwszej tercji dała impuls do lepszej gry w 2 części meczu, mimo iż rozpoczęła się ona od straty bramki, po indywidualnym błędzie bramkarza.
W drugich 30 minutach „Cidry” nie traciły już tak często piłki, skuteczniej neutralizowały rywala w strefie środkowej i stwarzały sytuacje podbramkowej. W 60 minucie meczu Szymon Berger, zdobywa kontaktową bramkę którą śmiało można nazwać ozdobą całego meczu!
Trzecia tercja to okres najlepszej gry „Ruchu” w przekroju całego meczu, bardzo dobra dyspozycja fizyczna i skuteczna pogoń za rywalem zakończona zdobyciem 2 bramek. Pierwszą w 70 minucie zdobył głową Tomek Ćwięczek, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Igora Kwietniowskiego. Stan rywalizacji wyrównał w 82 minucie Łukasz Korbel, pewnie egzekwując rzut karny po faulu na Tomku Ćwięczku. Podrażnieni takim obrotem sprawy rywale również byli bliscy strzelenia gola, ale albo piłka nieznacznie mijała bramkę, albo na posterunku byli nasi obrońcy i Szymek Stańczyk w bramce. Mecz zakończył się wynikiem 3:3. Podsumowując: Na pewno martwić może przespane pierwsze 20 minut spotkania – wyglądaliśmy wtedy bardzo słabo i nie potrafiliśmy dłużej utrzymać się przy piłce. Cieszy natomiast charakter zespołu, który ani przez chwilę nie myślał o „złożeniu broni” i konsekwentnie z minuty na minutę i z tercji na tercję grał coraz lepiej, realizując przedmeczowe wytyczne. SMS?? OH YEESSS!!


UKS „Ruch” Radzionków 3:3 WKS 1957 Wieluń
(0:2, 1:1, 2:0)

Bramki: Berger 60′, Ćwięczek (głową) 70′ , Korbel 82′ (rzut karny)
Asysty: Caban 60′, Kwietniowski 70′
Sędziował: Paweł Ulfik (Podokręg Bytom)
Skład: Stańczyk Szymon – zawodnik testowany, Zydek, Sikora, Bogacki, Kwietniowski, Caban, Wroniszewski, Ćwięczek (C), Zejer, Wikarek oraz Przypaliński, Berger, Stańczyk Kuba, Korbel, Olszowski, Pluta; trener: Dyrda