2005/06: KS „Rozwój” Katowice 2-1 KS „Ruch” Radzionków (I LW)

Ostatni mecz mistrzowski w tej rundzie był dla nas bardzo ważny w kontekście gry na najwyższym poziomie na Śląsku. Początek meczu odbywał się pod dyktando gospodarzy. My mieliśmy swój plan na ten mecz, jednak nerwowość w naszych poczynaniach nie pozwoliła zrealizować naszych założeń. Dodatkowo stracona bramka ze stałego fragmentu gry spowodowała jeszcze większe zdenerwowanie wśród naszych chłopaków, co było widoczne na boisku. Przeciwnik dominował, lecz jego skuteczność w tym dniu była na szczęście dla nas, daleka od ideału. Do przerwy przegrywamy 0:1. Po zmianie stron obraz obraz gry uległ zmianie: w naszym zespole nastąpiły zmiany, które trochę rozruszały mecz w naszym wykonaniu. Stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką gospodarzy, lecz bramkarz katowiczan stał na posterunku. „Rozwój” zdobywając druga bramkę kolejny raz wykorzystał stały fragment gry. Od tego momentu stawiamy wszystko na jedna kartę, dążymy do zdobycia bramki kontaktowej. Próba ta przynosi efekt w 82 minucie. Przez kolejne 10 minut przeważamy, gramy na połowie przeciwnika, lecz nie potrafimy sobie stworzyć sytuacji 100%. Dlatego też po ostatnim gwizdku sędziego schodzimy z głową w dole, ponieważ byliśmy bardzo blisko podium na Śląsku.