Turniej Niepodległości: II miejsce drużyny SMS Radzionków!!

W sobotę 20 listopada w radzionkowskiej hali MOSiR odbył się doroczny Turniej Piłki Nożnej Halowej z okazji Dnia Niepodległości. Wzięło w nim udział 6 drużyn, wśród których nie mogło zabraknąć reprezentacji SMS Radzionków. Nasi trafili do grupy A, gdzie rywalizowali ze Stowarzyszeniem Miłośników Paneli Fotowoltaicznych oraz Pryzmatem Zabrze. SMS rozpoczął turniej z przytupem, pokonując Stowarzyszenie 6:0!! Duet Marian Janoszka – Mirosław Smyła po profesorsku budował naszą grę od tyłu, Dawid Majerowski tworzył sytuacje bramkowe, a katem rywali okazał się Krzysztof Sosinka – autor 4 goli. Bardzo dobry mecz w bramce rozegrał debiutujący w tych zawodach Krystian Mitas. Drugie spotkanie z Pryzmatem było bardzo zacięte i wyrównane, jednak to nasi dwukrotnie obejmowali prowadzenie ( 1:0 i 2:1 ). Rywale walczyli do końca i 1,5 minuty przed ostatnim gwizdkiem strzelili bramkę, która ustaliła wynik spotkania na 2:2.W półfinale rywalem SMSu był zespół K.S. Bytom. Nasi nadawali ton tej rywalizacji, bardzo długo utrzymywali się przy piłce, jednak tylko raz, za sprawą Krzysztofa Sosinki, trafili do siatki. Był to jak się okazało „złoty gol”, który zapewnił reprezentantom SMS udział w finale.
W najważniejszym meczu tego dnia doszło do rewanżowego starcia z Prymatem Zabrze. Niestety bardzo szybko naszym przydarzył się błąd indywidualny, który rywale zamieniają na gola. Tuż przed przerwą dał o sobie jednak znać Król Radzionkowa – „Ecik” Janoszka – który doprowadził do remisu. Wydawało się, że dzięki tej bramce w drugiej połowie naszym będzie grało się lepiej, ale tak się nie stało: zawodnicy SMSu rozpoczęli drugą część gry bardzo źle, czego efektem były 3 gole dla Pryzmatu. Przy stanie 1:4 na boisku pojawił się Adam Dyrda, który niedługo po wejściu zdobył bramkę dającą jeszcze nadzieję. Nasi poszli za ciosem, wycofali bramkarza i coraz częściej zagrażali bramce rywali. Niestety nie udało się im wykorzystać stworzonych sytuacji i odrobić 2 bramkowej straty.Tym więc sposobem SMS Radzionków zajął II miejsce, co jest najlepszym wynikiem w historii naszych startów naszej drużyny w Turnieju Piłki Nożnej Halowej z okazji Dnia Niepodległości.

Mecze grupowe:

SMS Radzionków 6:0 Stowarzyszenie Miłośników Paneli Fotowoltaicznych Bramki: Krzysztof Sosinka ⚽️⚽️⚽️⚽️, Dawid Majerowski ⚽️, Mirosław Smyła

SMS Radzionków 2:2 Pryzmat Zabrze
Bramki: Krzysztof Sosinka⚽️, Dawid Majerowski ⚽️

Półfinał:

SMS Radzionków 1:0 K.S. Bytom
Bramka: Krzysztof Sosinka⚽️

Finał:

SMS Radzionków 2:4 Pryzmat Zabrze

Bramki: Marian Janoszka⚽️, Adam Dyrda ⚽️

Skład drużyny: Krystian Mitas (GK), Mirosław Smyła, Marian Janoszka (C), Krzysztof Sosinka, Dawid Majerowski, Tomasz Mik, Dawid Hulak, Adam Dyrda