Relacje z turniejów mikołajkowych

W dniach 4 i 5 grudnia Uczniowski Klub Sportowy „Ruch” Radzionków wraz z Akademią „Champions” Piekary Śląskie zorganizował z okazji dnia Świętego Mikołaja turnieje piłkarskie dla najmłodszych zawodników. Turnieje im. Mariana „Ecika” Janoszki odbyły się w hali w Nakle Śląskim, na boisku i hali w Radzionkowie. Wzięły w nich udział dzieci z roczników: 2011, 2012, 2013, 2014, 2015 i 2016. Zapraszamy do szerszej relacji.

Turniej roczników 2011/2012: Śnieg oraz piłka nożna to idealne składniki na udany turniej mikołajkowy. Na obiekcie SMS Radzionków do rywalizacji przystąpiło 8 (2011) oraz 7 drużyn (2012). Na trzech boiskach rywalizowano „każdy z każdym”. Dużo bramek, fantastyczne akcje, piękne uderzenia oraz mnóstwo „cieszynek” na śniegu okraszało niedzielne zmagania 10 i 9 latków. Pierwsze miejsce w obu turniejach zajęli gospodarze, oczywiście ku uciesze Pana Janoszki, który mocno wspierał młodych zawodników z Radzionkowa. W zmaganiach rocznika 2011 druga lokata przypadła „J-Academy” Piekary Śląskie natomiast 3 miejsce na podium zajęła drużyna „Dramy” Zbroslawice. W rywalizacji rocznika 2012 za plecami „żółto-czarnych” znalazły się zespoły „Szombierek” Bytom i „Sokoła” Orzech. Wszystkie drużyny uczestniczące w rywalizacji otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz puchary. Chłopcom gratulujemy fantastycznej postawy na boisku.

Turniej rocznika 2013: Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn z Radzionkowa i okolic. Młodzi zawodnicy rywalizowali na hali MOSiR przy ul. Knosały 16 w dwóch grupach po 5 drużyn, a po zmaganiach grupowych toczyli boje w rundach finałowych. Turniej miał na celu rozwój i dobrą zabawę zawodników, dlatego odbył się bez klasyfikacji końcowej, tak by każdy klub w tym wyjątkowym dniu dla dzieci był wygranym. Każdy zespół otrzymał pamiątkowy puchar, każdy zawodnik dyplom, a na koniec każdy zjadł ciepłą pizze. Uczestnicy zawodów wracali do domu z wielkimi uśmiechami na twarzy. Zespołowi „Ruchu” udało się w tym dniu wygrać wszystkie swoje spotkania.

Turniej rocznika 2014: W turnieju wzięło udział 11 drużyn. Mecze rozegrane zostały na hali sportowej w Radzionkowie, która została podzielona na 3 boiska, co zapewniło sporą dawkę gry każdemu zespołowi. Chłopcy cieszyli się wygranymi pojedynkami 1×1 oraz strzelonymi bramkami. Podopieczni trenera Dawida dali z siebie wszystko, za co spotkały ich gromkie brawa kibiców po zakończonej rywalizacji.

Turniej roczników 2015/2016: W sobotę 4 grudnia najmłodsi zawodnicy rywalizowali w Nakle Śląskim. Na starcie pojawiły się zespołu UKS „Ruchu” Radzionków, GKS „Andaluzji” Piekary Śląskie, „Sokoła” Orzech UKS AP „Champions” Piekary, Jaworzno i Katowice Południe. W tym dniu również najważniejsza była dobra zabawa, uśmiech na twarzy dzieci i rywalizacja na boisku. Każdy zawodnik spędził sporo czasu na boisku ciesząc się z gry i zdobywając pierwsze doświadczenia w piłkarskiej przygodzie.