2009: Młodzicy wygrywają turniej w Łabędach

Młodzicy „żółto-czarnych” wzięli udział 12 grudnia w VI Świątecznym Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Zarządu ŁTS Łabędy. W turnieju wystartowało 8 zespołów:ŁTS Łabędy, KT Sośnica Gliwice, LKS Ruch Stanowice, MLKS Woźniki, Górnik Zabrze, KS Świerklany, Piast Gliwice oraz UKS Ruch Radzionków.Nasza drużyna trafiła do grupy A. Na parkiecie dominowaliśmy w każdym elemencie i fazę grupową kończymy na pierwszym miejscu z kompletem punktów oraz bilansem bramkowy 7-1Spotkanie ćwierćfinałowe gramy z KS Świerklany. Spotkanie bardzo emocjonujące i wyrównane ale w ostatecznym rozrachunku to my gramy w finale wygrywając z drużyna ze Świerklan 1-0.Mecz o pierwsze miejsce w turnieju gramy z drużyna bardzo dobrze nam znaną (rywalizujemy z nimi w III Lidze Wojewódzkiej), a mianowicie z Piastem Gliwice. Po kilku minutach spotkania prowadzimy 2-0. Wszystko zmierza w bardzo dobrym kierunku i wydaje się, że wygra mamy w kieszeni. Jednak determinacja przeciwników była tak ogromna, że udaje im się doprowadzić do wyrównania 2-2 i o zwycięstwie w turnieju zadecydują karne…W karnych idziemy „łeb w łeb” 3 strzały celne my i 3 strzały celne drużyna z Gliwic. 4 seria przed nami…młody zawodnik Ruchu Radzionków podchodzi i precyzyjnie przy słupku strzela gola…czas na drużynę Piasta. Do karnego został wytypowany (jak się później okazało) najlepszy zawodnik turnieju i strzela obok bramki. Euforia zawodników Ruchu Radzionków. Wygrywamy w karnych 4-3 i zajmuje I miejsce w turnieju. Gratulujemy wszystkim zawodnikom zaangażowania oraz bardzo dobrej gry w całym turnieju.