2007: Drugi sparing po przerwie

2007: Drugi sparing po przerwie

Uczniowie 6 klasy SMS Radzionków rozegrali w sobotę 20 czerwca drugi mecz kontrolny w czerwcu. Podopieczni trenera Adama grają już tak jak będą grać jesienią, tzn po 11 zawodników, na całe boisko i 2×40 minut. Dzisiaj zawitało do nas MKS Zaborze Zabrze, u którego mieliśmy okazję gościć w styczniu na turnieju halowym.
Mimo wysokiego wyniku spotkanie było wyrównane i rozgrywane w dobrym tempie. Po godzinie gry radzionkowianie zaczęli rządzić niepodzielnie na boisku, ale po kolei. Ze względu na sytuację w drużynie rywala nasi bramkarze: Bartek i Szymon rozegrali dzisiaj po 1 połowie w obu zespołach. Meczową kadrę poszerzyła dzisiaj trójka zawodników z rocznika 2009 (IV klasa SMS Radzionków): Kamil Miłek, Ksawery Cieślik i Paweł Przybyłek. Chłopcy w niczym nie ustępowali starszym kolegom i dobrze wkomponowali się w mecz, strzelając bramki lub przy nich asystując. „Żółto-czarni” budowali grę lepiej wykorzystując dzisiaj szerokość boiska niż przed tygodniem, a kawał dobrej roboty przy otwarciu gry wykonali nasi bramkarze, którzy wychodzili z każdego pressingu. Ozdobą spotkania była bramka Bartka Zejera, która wzbudziła nawet podziw zawodników seniorskiej drużyny „Ruchu” Radzionków, przygotowujących się do swojego sparingu.
Dziękujemy kolegom z Zabrza za przyjazd i dobry mecz w przyjaznej atmosferze. Wielki ukłony również w stronę Pana Sędziego Pawła Ulfika za wzorowe poprowadzenie zawodów.
Kolejny sparing rozegramy w poniedziałek z „Olimpią” Piekary Śląskie.

UKS „Ruch” Radzionków 7:2 MKS „Zaborze” Zabrze
(3:1)

Bramki: Ćwięczek 23′, Caban 27′, 64′, Cieślik 39′, Przybyłek 55′, Wikarek 62′, Zejer 80+2′
Asysty: Zejer 27′, Kwietniowski 39′, Ćwięczek 55′, Miłek 62′, Mueller 80+2′
Skład: Stańczyk Szymon – Brzezina, Ozimek, Stańczyk Kuba (C), Wikarek, Kościański, Caban, Mueller, Kwietniowski, Zejer, Sikora oraz Przypaliński (GK), Bogacki, Ćwięczek, Miłek, Przybyłek, Cieślik; trener: Dyrda