2005/06: GKS „Piast” II Gliwice 1-0 KS „Ruch” II Radzionków (III LW)

Mecz z liderem trzeciej ligi, który gościnnie występuje na obiektach MOSiR Knurów, rozpoczęliśmy w nowym ustawieniu 1-5-4-1. Naszym celem na boisku było wprowadzenie zespołu rywala na swoją połowę i po odbiorze wyjście z szybka kontrą. Zespół z zadań defensywnych wywiązywał się dobrze, trochę szwankowało wyjście z kontrą. Zespół „Piasta” posiadał dużą przewagę w posiadaniu piłki, ale przez większość czasu gry w ogóle nie miał sytuacji do strzelenia bramki. W pierwszej połowie mieliśmy
3 sytuacje do zmiany rezultatu, lecz zabrakło jakości w wykończeniu. W przerwie nastąpiły zmiany zawodników. Po zmianie stron mecz wyglądał podobnie, chodź były modyfikacje w sposobie poruszania się na boisku. Dzięki temu jesteśmy groźniejsi przy wyprowadzeniu kontrataków, po odbiorze piłki na swojej połowie. W drugiej połowie tworzymy, ale też i marnujemy dwie 100% sytuacje bramkowe. Mimo iż takich okazji nie udało się stworzyć gliwiczanom to zdobywają oni w samej końcówce meczu bramkę zapewniającą im 3 punkty. Zabrakło tak niewiele do tego by chłopcy schodzili z boiska z podniesioną głową.